top of page

,,Niemy protest” - Manifestacja Medyków Warszawa 8.08.2020

😷 „Niemy protest" ma na celu zwrócić uwagę rządzących na zmniejszającą się dostępność do ochrony zdrowia, brak medyków i rosnące kolejki do specjalistów.


Jednym z powodów protestu jest sprzeciw wobec kontrowersyjnemu art. 37a umieszczonemu w tarczy antykryzysowej 4.0, który umożliwia karanie lekarzy pozbawieniem wolności za niezawiniony błąd lekarski. Tak sformułowane zapisy sprzyjają dużej różnorodności interpretacji przez sędziów. Środowisko lekarskie, w ostatnich miesiącach tak bardzo ignorowane przez rząd, nie przejdzie obok takich zapisów obojętnie.


Za naszymi plecami i mimochodem pod pozorem tarczy 4.0 wprowadza się paragrafy, które w konsekwencji mogą wiązać nam ręce i odbierać szanse pacjentom.


🌟 Wśród naszych postulatów jest wprowadzenie systemu no-fault, który zwiększałby bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i medyków. Jest on stosowany np. w lotnictwie - jego celem jest szukanie przyczyn błędów i tworzenie procedur w celu wyeliminowania występowania podobnych zdarzeń w przyszłości. Powinniśmy premiować zgłaszanie działań niepożądanych, a nie szukanie winnych.


Źródło: Facebook.com

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page