top of page

O tym, jak sejm zagłosował przeciwko rutynowym testom na Covid-19 dla medyków i co z tego wynika

Zaktualizowano: 28 sie 2020

Źle się dzieje w Ziemi LubelskiejNiespełna dwa dni temu, kiedy Sejm w trybie ekspresowym przyjął ustawę o podwyżkach pensji dla posłów i najważniejszych osób w państwie, w SPSK 4 w Lublinie potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego – podaje Sanepid. Tego dnia potwierdzono 825 nowych zakażeń w Polsce, a 23 w województwie lubelskim. To już trzeci raz, kiedy koronawirus, pomimo procedur bezpieczeństwa, powoduje dezorganizację pracy drugiego największego szpitala w regionie.

Co to oznacza dla pacjentów? Zamknięto oddział intensywnej terapii, w związku z czym potencjalnie chorzy po wypadkach komunikacyjnych, z oparzeniami, z powikłaniami po operacjach chirurgicznych a także z niewydolnością oddechową w wyniku COVID-19 nie będą w stanie uzyskać fachowej pomocy lekarskiej. Dodatkowo od 17 sierpnia wstrzymane zostają planowe zabiegi, co wpędzi szpital w jeszcze większe długi, a dla chorych oznacza wielomiesięczne oczekiwanie na operacje.

W ponad dwumilionowym województwie, centralnym punkcie makroregionu wschodniego zabraknie kluczowego w leczeniu SARS-CoV2 oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Tymczasem, na ul. Wiejskiej był to szczęśliwy dzień 50% podwyżek - wynagrodzenia do absurdalnego jak na obecne realia poziomu, a także, o czym wielu zapomina – prawie 200% zwiększenia finansowania partii politycznych. Gdzie w tym przyzwoitość?

Dla pacjentów SPSK 4 w Lublinie to nie koniec zmartwień. Od dnia 26.08.2020 r. do dnia 01.10.2020 r. wystąpią ograniczenia w funkcjonowaniu SOR ze względu na trwające prace remontowe. Szpital na oficjalnej stronie zachęca do szukania pomocy gdzie indziej. Pytanie – gdzie ? Przy okazji pozdrawiamy pana ministra Michała Wosia i wszystkich szczęśliwych beneficjentów wyżej wspomnianych podwyżek, którzy głosowali przeciwko rutynowemu testowaniu medyków na Covid-19.


👉Jeżeli jesteś chirurgiem, ortopedą, okulistą, bądź lekarzem każdej innej specjalności zabiegowej i chcesz dołączyć do @PChSKALPEL - kliknij link z formularzem dla kandydatów na członka zwyczajnego i zapisz się do naszego stowarzyszenia online już dziś!

👉 form.jotform.com/202254075930046

110 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page